علفزار

فیلم علفزار درباره رازهایی است که اگر گفته بشود بحران به وجود می آورد و اگر گفته نشود مشکل ساز میشود ، در این بین یک بازپرس که قصد انتقال به جای دیگر را دارد ، وارد پرونده ای چالشی میشود و ...

معرفی فیلم علفزار

این ساخته زیبا و تماشایی و پرطرفدار و چشم نواز ، در سال 1400 توسط کشور ایران و به زبان فارسی تولید و ساخته شده است . کارگردانی و نویسندگی فیلمنامه این عنوان را کاظم دانشی انجام داده و تهیه کنندگی این ساخته هم برعهده بهرام رادان است و بازیگران این اثر پژمان جمشیدی ،سارا بهرامی ، ستاره پسیانی ،ترلان پروانه ، مهدی زمین پرداز ،عرفان ناصری ، یسنا میرطهماسب ، مائده طهماسبی ، رؤیا جاویدنیا ، صدف اسپهبدی ، متین حیدری نیا ، فرخ نعمتی ، مهران امام بخش هستند .

 

این عنوان چه زمانی پخش شد ؟

فیلم علفزار قرار است در بیست و هشتم اردیبهشت ماه 1401 اکران عمومی شود .

 

چه اطلاعات دیگری از این اثر داریم ؟

این ساخته اولین تجربه تهیه کنندگی بهرام رادان در جشنواره فجر است و توانست در چهلمین جشنواره فیلم فجر در سال 1400 خوش بدرخشد ، بطوریکه این فیلم در جایزه سودای سیمرغ حضور داشت و در کنار کاندید شدن برای کسب عنوان های مختلف ، درنهایت توانست جایزه های بهترین فیلمنامه ، بهترین تدوین ، بهترین نقش مکمل زن و بهترین صداگذاری را بدست بیاورد . از نظر تعداد کاندید شدن برای کسب جایزه ، این عنوان بعد از فیلم موقعیت مهدی در جایگاه دوم قرار گرفت . کاظم دانشی اولین فیلم بلندش را تجربه کرد و از قرار معلوم بسیار هم موفق بوده . بهرام رادان درباره این فیلم میگوید : تعاملات خوبی با قوه قضاییه برای این اثر داشتیم و سازمان سینمایی هم کمک بزرگی به ما کرد و اشاره میکند که من از سال 91 کارت تهیه کنندگی دارم ولی با توجه به شرایط ایران و ریسک برگشت هزینه خیلی وارد این حوزه نشده بودم . کاظم دانشی هم میگوید : بیش از 300 پرونده تجاوز را مطالعه کرده و از میان آنها 15 پرونده را برای ساخت این عنوان کنار گذاشته و از روی داستان های واقعی فیلمنامه را نوشته است . اصل داستان برمیگردد به خرداد ماه سال 1390 که 13 زن و مرد در یکی از باغ های خمینی شهر اصفهان مهمانی گرفته بودند که مردانی نقاب دار وارد میشوند و مردان را در اتاقی حبس میکنند و به زنان تجاوز میکنند ، پرونده ای که شدیدا صدا کرد و جامعه را بهت فرو برد .

نقد و بررسی فیلم علفزار

به گفته کسانی که این عنوان را دیده اند و به روایت منتقدان ، کار بازیگران و تیم کارگردانی خیلی خوب بوده ، با اینکه فضا محدود بوده و داستان در دادگاه رخ میدهد ولی شخصیت های زیادی حضور داشته و این شخصیت ها هم به خوبی ایفای نقش کرده اند . خیلی ها از شخصیت سازی بازپرس پرونده ها با بازی پژمان جمشیدی صحبت میکنند و بعضی هم معتقدند صدف اسپهبدی که نقش یک معتاد را بازی میکند و بابتش جایزه بهترین نقش مکمل زن فجر 40 را بدست آورد ، خارق العاده و بی نظیر بوده است . برخی هم اعتقاد دارند فیلمساز برای انتخاب این داستان جسارت و شجاعت زیادی به خرج داده . عده ای هم یکی از عوامل بزرگ در موفقیت را موسیقی این اثر میدانند که توسط بهزاد عبدی تولید شده و میگویند به فضاسازی های فیلم کمک کرده .

نظرات و نقدها 0

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *