هناس

فیلم هناس حول زندگی شهید داریوش رضایی ، دانشمند هسته ای است که توسط اسرائیل ترور شد و زندگی زنی را روایت میکند که میخواهد زندگیش را از یکسری مشکلات نجات دهد و ...

معرفی فیلم هناس

این ساخته زیبا و تماشایی و پرطرفدار و چشم نواز ، در سال 1400 توسط کشور ایران و به زبان فارسی تولید و ساخته شده است . کارگردانی این عنوان را حسین دارابی انجام داده و نویسندگی فیلمنامه هم بصورت مشترک توسط احسان ثقفی و مهدیه عین‌اللهی انجام شده و بازیگران این اثر مریلا زارعی ، بهروز شعیبی ، وحید رهبانی ، سیاوش طهمورث ، سولماز غنی ، امین میری ، علیرضا نایینی هستند .

 

این عنوان چه زمانی پخش شد ؟

فیلم هناس قرار است در هجدهم خرداد ماه 1401 اکران عمومی شود .

 

چه اطلاعات دیگری از این اثر داریم ؟

تهیه کنندگی این عنوان را محمدرضا شفاه انجام داده . این دومین فیلم کارگردان جوان ، حسین دارابی است ، او اولین ساخته اش فیلم مصلحت نام دارد و خودش نویسندگی را هم برعهده داست و توانسته کاندید هفت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر سی و نهم در سال 1399 شود و دو دیپلم افتخار را هم کسب کند و برای فیلم ایرانی هناس هم یکبار نامزد دریافت جایزه در فجر 1400 شده است . موسیقی هم برعهده فردین خلعتبری ، آهنگساز بنام ایران است که در فیلم و سریال های زیادی کارکرده مانند فیلم ماهان در سال 1400 ، او همچنین در ساخته قبلی دارابی هم برای فیلمش موسیقی ساخته و این دومین همکاری این دو نفر است . خلعتبری همچنین در ساخته های مسخره باز ، جمشیدیه ، فیلم تحسین شده چ به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا که بخشی از زندگی شهید چمران را روایت میکند ، کار کرده است . مریلا زارعی هم که چندین بار سیمرغ برنده شده به عنوان بازیگر اصلی هنرمندی میکند ، او برای فیلم زیر سقف دودی به کارگردانی پوریا درخشنده در سال 1395 برنده بهترین بازیگر نقش اول زن انتخاب شد و برای فیلم شیار 143 به کارگردانی نرگس آبیار هم در سال 1392 این عنوان را کسب کرد .بهروز شعیبی هم که در این اثر نقش دکتر رضایی نژاد را بازی میکند خودش از کارگردانان معروفی است که آثاری پرطرفدار داشته مانند روزبلوا ، سیانور ، دهلیز و دارکوب . محمدرضا شفاه هم که دومین همکاری مشترکش با دارابی است تهیه کنندگی فیلم های مهم و خوب زیادی را برعهده داشته است ، مانند دیدن این فیلم جرم است و بیست و یک روز بعد ، او فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته سینما از دانشگاه رن فرانسه است .

نقد و بررسی فیلم هناس

به گفته کسانی که این عنوان را دیده اند و به روایت منتقدان ، این فیلم میتوانست یک تریلر بسیار جذاب و زیبا از زندگی دانشمندی باشد که توسط سرویس های امنیتی اسرائیل ترور شده ، اما داستانی ضعیف و توجه بیش از اندازه و بدون نیاز به همسرش و معطوف کردن نگاه ها روی او ، داستان را بسیار کند و در حالت سکون قرار داده و در بسیاری از سکانس ها حوصله بیننده را سر میبرد . حسین دارابی گفته پرداختن به این مسائل و داستان ها و شخصیت ها بسیار سخت است و پس از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدیم که بهترین حالت نگاهی از دید شهره پیرانی ، همسر شهید است. حالا باید دید نظر بینندگان در اکران عمومی به چه صورتی خواهد بود.

نظرات و نقدها 0

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *